workshop - Turecké orientální tance
13.11.2021
s Berrak Yedek
V těchto lekcích zažijete principy tureckého tradičního břišního tance, folklóru i dervišské školy. Workshop je vhodný pro ženy, které hledají pochopení k vlastnímu tělu a pohybu, a rády by zažily přístup k ženství skrze orientální tradice. A teď to nejdůležitější: je skoro naší povinností zažít hlubokou radost z pohybu pánve a naučit se milovat vlastní břicho!
KDY: 13.11.2021
         11:00-16:00
KDE: Limpid Works, Donská 9, Praha 10
CENA: 1.500 Kč (zahrnuje program, pití a občerstvení)
REGISTRACE: emailem na info@limpidworks.com
JAZYK: Základní instrukce budou v češtině i v angličtině
Silent Retreat
srpen
22-23-24-25
2019
  • Facebook
s Berrak Yedek a Naïma Boukhanef
Kdy jste si naposledy dali svolení nechat vaše tělo vést vaši hlavu? Kdy jste vnímali s pokorou, co se ve vašem těle děje, aniž byste posuzovali, jestli je to tak správně? Kdy jste byli naposledy v prostoru, kde je možné seznámit se s cizím člověkem ne prostřednictvím slov, ale pohybů, vnímání jeho energie, pohledu do očí? 
 
Vítejte na tichém víkendu. Představte si dostatek času vyhrazeného jen pro vás, vaše tělo i mysl...
 
Choreografka Berrak Yedek a čchi-kung expertka Naïmou Boukhanef pro vás připravily speciální víkendový program, který vás díky kombinaci jemných pohybových technik naladí na zcela jinou přítomnost, než kterou zažíváme v běžném životě. Budeme pracovat s následujícími technikami: 
* Somatic Dialogue pro spojení s svým tělem a představivostí (Berrak Yedek) 
* Čchi-kung pro získání energetické rovnováhy (Naïma Boukhanef)
* Meditace pro vytvoření prostoru jen pro vás, abyste mohli pobýt ve svém vlastním vnitřním světě, a vstřebat vše potřebné. 
* Ticho pro napojení se na nejjemnější prožitky v nás samotných. 
 
Smyslem tohoto víkendu je prostřednictvím jemných fyzických a energetických cvičení:
- vám pomoci najít spojení sami se sebou, se svým tělem a svou představivostí
- poskytnout vám prostor pro zastavení se, abyste mohli naslouchat svému vnitřnímu hlasu, znovu objevit svou inspiraci a kreativitu, a opětovně se spojit se svým srdcem a svými pocity
 
NEBOJTE SE! Vhodné i pro úplné začátečníky. Není třeba mít předchozí zkušenosti s těmito technikami. Program víkendu bude uzpůsoben potřebám skupiny.
KDY: 22-23-24-25.8. 2019
CENA: 5.000 Kč (zahrnuje program, pití a občerstvení)
REGISTRACE: emailem na info@limpidworks.com
CO S SEBOU: Přijďte v pohodlném oblečení a přineste si svůj ručník. Můžete si rovněž přinést svůj vlastní meditační polštář. Přezůvky, podložky, polštáře a deky budou k dispozici.
JAZYK: Základní instrukce budou v češtině i v angličtině, většina programu v tichosti.
MÍSTO: Limpid Works
Vzhledem k nízké kapacitě workshopu doporučujeme přihlásit se co nejdříve!
PROGRAM
Workshop
How To: Tell A Story & Hear Your Body's Story
24.6 & 27.6
2019
  • Facebook
'HOW TO TELL A STORY' FREE WORKSHOP (PART 1)
Good communication is the heartbeat of every relationship and it is stories that bind us to each other. Through drama-based activities with Jat Dhillon, learn how stories can help you connect meaningfully with the world around you.
'HOW TO HEAR YOUR BODY’S STORY' FREE WORKSHOP (PART 2)
Your body has a story. But can you still hear it? Through movement activities with Berrak Yedek, learn to awaken emotions and physical sensations that will make you more at ease and articulate with your body.
Place: Drtinova 5, Prague 5
More information
spolu práce
Úvod do akupunktury Worsley Five Element
květen,
2019
  • Facebook
Úvodní kurz do základů Worsleyho klasické akupunktury podle pěti elementů

Ať již jste aktivní praktik, začátečník, nebo jste byli právě seznámeni se systémem této medicíny, úvodní kurz Vám představí základní teorii, která tvoří základ Worsleyho klasické akupunktury podle pěti elementů. Obohatí Vás a napomůže Vám docenit přírodní procesy a způsob medicíny, který je učiněným darem pro účinné léčení.
Worsleyho klasické akupunktury podle pěti elementů vycházející ze starověké moudrosti, která byla upravena profesorem J. R. Worsleym pro současný svět, je efektivním a jedinečným systémem medicíny, který diagnostikuje a léčí příčiny nemocí. Obyvatelé starověkého světa dokázali vypozorovat, jak základní prvky stvoření, včetně dřeva, ohně, země, kovu a vody, vytvářejí přírodní tajuplný řád. Když se těchto pět elementů dostane v našem těle do rovnovážného a harmonického stavu, zažíváme zdraví, pohodu a radost ze života.
Místo: Limpid Works
Zveme vás na Salón Ljuby Fuchs
Na téma: Tradice a zvyky na planetě.
Září,
2018
Hosté večera:
Berrak Yedek – umělecká ředitelka Limpid Works, choreografka, tanečnice. Berrak přiblíží tradice súfismu, například Dervišův řád jakožto školu sebeobjevování a vliv těchto tradic na současný život. Zachování podstaty tradic při jejich adaptaci na současný tanec a naše tělo.
Zdeněk Ordelt – zakladatel a vedoucí Slovanského kruhu (www. slovanskykruh.cz). Studuje tradiční národy, jejich spirituality a metody za cílem obnovení slovanské domorodé tradice v Čechách a její zpřístupnění široké veřejnosti.
Místo: Limpid Works
hudební večer
Doba, kdy hořklo francouzské víno
Ludwig van Beethoven
červen,
2018
Večer o Ludwigu van Beethovenovi a jeho 3. symfonii v Es dur op. 55, tvůrčí zápas, poctivost a touha po dokonalosti. Tento večer je součástí unikátního cyklu poslechových seminářů pod vedením Vladislava Borovky a jeho spolupracovníků z České filharmonie pro všechny, kdo se chtějí naučit lépe vnímat podstatu klasické hudby a získat tak hlubší zážitek z poslechu. ​Každý seminář bude tematicky zaměřen. Posluchači získají vhled do daného díla včetně okolností jeho vzniku, seznámí se s různými interpretacemi a vzácnými nahrávkami.​Každé setkání bude v přátelské atmosféře a účastníci se budou moci zapojit (budou-li chtít).
Místo: Limpid Works
hudební večer
Stabat Mater - Bolest a krása
Giovanni Battista Pergolesi
duben,
2018
Přijďte si poslechnout jedno z nejpůsobivějších zpracování latinské hudební sekvence Stabat Mater, básně o utrpení a bolesti v srdci Matky nad ztrátou Syna. Polyfonie z pera G. B. Pergolesiho, představitele hudby vrcholného italského baroka tzv. neapolské školy.
Místo: Limpid Works
promítání
Teklif / Proposal
Únor,
2018
Scénář a režie:  Burcu Halaçoğlu
Hrají: Sermet Yeşil, Evrim Doğan, Cansu Başlılar, Serhat Yeşil
Na motivy hry : Burcu Halaçoğlu, Evrim Doğan, Cansu Başlılar
Střih: Buse Halaçoğlu
Producent:  TiyatroPOL
Promítání v Limpid Works
 
Film bude promítán v originálním znění s anglickými titulky, délka filmu 75 minut
Představte si toto: Otevřete oči a najednou se ocitnete v obyčejném domě v Instanbulu, který obývá obyčejný pár. Co se stane, když zůstanete na této návštěvě 75 minut? Zažijete s nimi podivnou a absurdní noc, která oba dovede k bodu obratu. Tento film vznikl na základě divadelní hry. Používá nevšední výrazový prostředek - celý je odvyprávěn z pohledu diváka. Nastiňuje tím pocity a otázky voyerismu a také jaké to je být součástí párových her, kde přijetí a odmítnutí jsou nástroje v boji o moc a dominanci.