top of page

SOUKROMÉ LEKCE
SOMATIC DIALOGUE
soukromá hodina
s Berrak Yedek
Zažijte hlubokou sebepoznávací zkušenost metodou somatické práce. Berrak vám vytvoří individuální plán, který je nastaven podle vašich vlastních pocitů, zájmů, dovedností i slabin. Cílem je zlepšit pohybové dovednosti, spojit se s tělem, tělesnými pocity a emocionální pamětí. Kromě duševní svobody a objevení prožitků, které v běžném životě nezažíváme, pocítíte také zlepšení koordinace, držení těla, svalové síly a celkové uzemnění.
SOMATIC HEALING
soukromá hodina
s Kateřinou Ledvinkovou
Rozvíjejme schopnost být aktivně přítomni ve svém těle, protože tělo je moudré. Učme se společně doprovázet sami sebe prostřednictvím pohybu. Ve sledu vedených pohybových improvizací dáme tělu prostor a společně otevíráme oči a mysl, abychom lépe porozuměli tomu, co se přirozeně odehrává. Pravdivě uvidět sebe sama v pohybu může přinést osvobození na mnoha úrovních.
 
Somatic Healing vychází z různých zdrojů, ale v posledních několika letech studuji, a především sama na sobě zažívám metodu Somatic Dialogu s Berrak. S vděčností a radostí se ztotožňuji s mnoha principy a využívám je ve své práci.
 
Intenzivně se zaměřuji na podporu vztahu se zemí, tedy tzv. floor work. Trpělivě vyhlížím moment, kdy se klient začne otevírat kreativitě a hluboké radosti v pohybu. Fascinují mě ženská témata a práce s ženami během procesu početí, těhotenství a raného mateřství.
Ráda s klienty vstupuji do skutečného dialogu. Provázíme se v pohybu i v jeho reflexi.
OTÁZKY A ODPOVĚDI, O KTERÝCH TEĎ MOŽNÁ PŘEMÝŠLÍTE
 
Cítím se odpojen od sebe, mohou mi tyto lekce pomoci?  
Ano, tato praxe vám nejprve poskytne důvěru ve vaše fyzické schopnosti. Pak si díky ní uvědomíte centrum svého těla, vaši páteř a to navede pozornost do vnitřního prostoru těla. Postupem času si budete umět uvědomit všechna svalová spojení a zažíjete, jak pohyb ovlivňuje proudění energie v těle. 
Jsem plachý člověk a rád bych se pohyboval, ale cítím se zablokován. Jak to mohu překonat?
V těchto setkáních není žádný prostor pro posuzování. Nikdo po vás neočekává žádný výkon. Nemusíte nikomu nic dokazovat. Tento čas je jen pro vás, máte svobodu se objevovat a Berrak vás pouze citlivě povede. Dopřejte si upřímnost, odhoďte masky a vyjádřete vše, na čem byste rádi zapracovali. Berrak vás bude poslouchat, pokud to zrovna budete chtít mluvit. Bude vás motivovat a povede vás tak, abyste díky něžným cvičením překonali vlastní stydlivost. 
 
Potřebuji předchozí zkušenost s tancem?
Rozhodně ne. Jediné co potřebujete je touha se pohybovat a objevovat vlastní tělo. 
 
Co budu tedy ve skutečnosti dělat?
Společně s Berrak najdete cestu, jak vás rozhýbat a roztančit. Doprovodí vás za tabu a předsudky. Budeme pracovat na tom, aby se vaše fantazie rozletěla a tělo vás následovalo. 
 
Dá se o tom říct něco víc?
Nebojte se a přijďte to zkusit. 
 
bottom of page