top of page

tichý víkend

 

DETAILNÍ PROGRAM:
 
SOBOTA
09:30 - 10:00: Přivítání a vysvětlení významu
10:00 - 11:00: Ranní Qi Gong
11:00 - 12:30: Somatický dialog na téma “páteř & trup”
12:30 - 13:30: přestávka na oběd
13:30 - 14:15: Qi Gong - teorie
14:15 - 16:15: Somatický dialog na téma "hrudník"
16:15 - 16:30: Čas pro odpočinek, občerstvení a společné posezení
16:30 - 17:30: Odpolední Qi Gong
17:30 - 18:00: Meditace
 
NEDĚLE
10:00 - 11:00: Ranní Qi Gong
11:00 - 12:30: Somatický dialog / přítomnost v pohybu “páteř a trup”
12:30 - 13:30: přestávka na oběd
13:30 - 14:15: Qi Gong teorie
14:15 - 16:15: Somatický dialog na téma "pánev"
16:15 - 16:30: Čas pro odpočinek, občerstvení a společné posezení
16:30 - 17:30: Odpolední Qi Gong
17:30 - 18:00: Meditace
18:00 - 19:00: Čas pro večeři a sdílení - ti, kteří si přejí, mohou přerušit ticho a sdílet svoje zážitky 
V den registrace budou mít účastníci možnost zarezervovat si masáže shiatsu na vyhrazené časy v programu.

K dispozici budou papíry, pera a pastelky – na psaní, kreslení, poznámky i vzkazy. Knihy v odpočinkovém prostoru budou k dispozici pro prohlížení a čtení během přestávek. K dispozici též bude drobné občerstvení a nápoje, nicméně účastníci si určitě mohou přinést i své vlastní jídlo a využít male kuchyňky ve studiu. Zahradní terasa bude otevřena pro opalování :)

Otázky a odpovědi

 

Musím znát tyto techniky? Ne, nemusíte mít žádné zkušenosti, stačí se jen cítit připraveni na nový zážitek. Někteří účastníci již předchozí zkušenosti mohou mít. Každopádně program bude uzpůsoben jak nováčkům tak i zkušenějším účastníkům, přičemž každý účastník bude pracovat na své vlastní úrovni, a učení bude o principech, nikoliv o formách pohybu. Hlavní technikou je improvizace, takže budete mít volnost pracovat s danými principy svým vlastním tempem a náladou. Při těchto cvičeních si jak začátečníci tak pokročilí účastníci užívají radost ze společného zážitku. Bez ohledu na vaši úroveň je každá nová praxe novým zasvěcením!

Jaké oblečení budu potřebovat? Přineste si, prosím, pohodlný tréninkový oděv a též oblečení na výměnu, protože se během některých cvičení můžete zpotit nebo vám naopak někdy může být chladno a budete si chtít obléci další vrstvu. Cvičit můžete naboso nebo v ponožkách. Celé studio je zónou bez bot. Při masáži shiatsu zůstáváte oblečení, během masáže doporučujeme používat čisté oblečení. Pro čchi-kung můžete používat tradiční čínské boty nebo měkké gymnastické boty nebo jiné měkké boty - všechny boty musí být čisté a určené pro použití uvnitř.

 

Mohu se osprchovat? Ano, ve studiích jsou sprchy, a důrazně to i doporučujeme.
 


Je možné se ve studiu i ubytovat? Ano, můžete si přespání ve studiu zamluvit. Disponujeme pohodlnými matracemi, jen si přivezte spací pytel. Máme až 11 míst, nicméně zázemí a prostory budete sdílet s ostatními účastníky. Za nocleh se platí příplatek 10 eur za noc. Pro rezervaci místa nás prosím kontaktujte předem.Mohu si přinést jídlo? Ano, můžete si přinést své občerstvení pro případ, že nebudete chtít jít ven na oběd. Studio je vybaveno kuchyňskými koutky, nicméně není tu možnost vaření. Můžete použít chladničky a veškeré vybavení (sklenice, hrníčky, příbory), které vám je k dispozici. Během workshopu bude na přestávky připraveno drobné občerstvení, ale určitě si můžete přinést salát či sendviče a užít si během přestávky na oběd terasu. V kuchyňských koutcích najdete též  různé druhy čaje a kávy, disponujeme také originálním tureckým kávovarem pro milovníky kávy ...

 

Musím opravdu po celou dobu mlčet? Doporučujeme dodržovat toto pravidlo během celého programu, též proto, abychom nerušili ostatní účastníky. Pokud však budete cítit nejvyšší nouzi a budete potřebovat urgentně něco sdělit, můžete to, aniž byste rušili ostatní účastníky, pošeptat instruktorovi či využít vhodnou chvilku během přestávek. Můžete též zkusit komunikovat pohledem či gesty, anebo jednoduše vzít papír a pero a psát krátké zprávy. Pro ty, kteří by chtěli sdílet své myšlenky a emoce, bude k dispozici tabule. Instruktoři budou během cvičení mluvit a poskytovat potřebné informace, aby vás vedli, a vy jste nezůstali opuštěni v neznámých světech :)

Jak mohu program zvládnout, pokud jsem plachá/ý? Tento workshop je čas pro vás. Můžete jen odpočívat. Program není zaměřen na výkon. Každý účastník bude pracovat na své úrovni zkušenosti. Cílem je mít během těchto cvičení jemný čas pro to, abyste se cítili lépe a dozvěděli se více sami o sobě. Nebudou stanovena žádná přísná pravidla, a i když je program předem připraven, instruktoři budou adekvátně reagovat na dění ve skupině, aby maximálně zajistili pohodu každého z účastníků. Pokud budete mít pocit, že si potřebujete odpočinout, klidně tak udělejte, ale aniž byste rušili ostatní. Kdykoliv během cvičení se můžete občerstvit nebo napít vody  (opět bez rušení ostatních), a poté se opět zapojit do cvičení, až budete připraveni. Pokud tento program v tichu pro vás bude zcela nový, můžete požádat jednoho z instruktorů o malý rozhovor na konci dne a dostat ujištění :) Pamatujte si: tohle je čas pro vás a pro vaši pohodu.

 

…v případě jakékoliv další otázky nám určitě napište … :)

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page